Daj się pobrudzić

Szanowni Rodzice,

od stycznia 2021r. w naszym przedszkolu realizowany jest autorski program własny o nazwie „Daj się pobrudzić”. Program ten swoim zasięgiem objął placówki przedszkolne z terenu całej Polski. Celem programu „Daj się pobrudzić” jest rozwijanie u dzieci kreatywności, stymulacja zmysłów oraz wspieranie integracji sensorycznej dzieci. Jest on skierowany do wszystkich grup wiekowych, a jego realizacja odbywać się będzie według ustalonego harmonogramu. Program ten zakłada realizację zadań zawartych w podstawie programowej wychowania przedszkolnego oraz jest spójny z obecnymi kierunkami polityki oświatowej Ministerstwa Edukacji Narodowej. Realizacja obejmuje wszystkie obszary edukacji. Metody, jakie zostaną wykorzystane, to m.inn: burza mózgów, metoda samodzielnych doświadczeń, zabawy badawcze itp. Cały program oparty jest na praktycznym działaniu dziecka – w ujęciu holistycznym. Podczas realizacji owego programu będą wykorzystane takie materiały jak : pianka do golenia, wata, farby plakatowe, pasta do zębów, barwniki spożywczy, olejki zapachowe, mydło w płynie, skrobia ziemniaczana, mydło w płynie, cynamon, herbata owocowa itd. Dzięki udziałowi w zajęciach dzieci rozwijają procesy poznawcze, doskonalą percepcję wszystkich zmysłów, integrują się z dziećmi, rozwijają własną kreatywność oraz przełamują własne bariery.

Zachęcamy Państwa do wspólnych zabaw z dziećmi w warunkach domowych i tworzenie różnorodnych mas sensorycznych i plastycznych. Dajcie się, Państwo, pobrudzić.

E.Babicz, A.Jankowska, M.Heigelmann