ORGANIZACJA DNIA

Ramowy rozkład dnia

I. 6:00 – 8:15 Schodzenie się dzieci. Zintegrowana działalność edukacyjna w oparciu o podstawę programową. Realizowanie celów i zadań ujętych w planach miesięcznych:
– zabawy w kącikach zainteresowań
– wykonywanie zadań indywidualnych
– czynności porządkowo – gospodarcze
– pomoc w przygotowaniu do zajęć
– ćwiczenia poranne, poranny krąg zmysłów, zabawy taneczno-ruchowe.
-Zabiegi higieniczne. Przygotowanie do śniadania.
8:30 – 8:45 I śniadanie.

II. 8:45 – 10:50 Zintegrowana działalność edukacyjna w oparciu o podstawę programową. Realizowanie celów i zadań ujętych w planach miesięcznych.
Zajęcia z całą grupą, w małych zespołach, indywidualnie z przewagą działalności umysłowej, muzycznej i plastyczno – technicznej.
Zajęcia i zabawy zorganizowane, podejmowane z inicjatywy dzieci w ogrodzie przedszkolnym.

11:50 – 11:00  Czynności porządkowe, zabiegi higieniczne.
11:00 – 11:30 II śniadanie.
 III. 11:30 – 12:50 Zintegrowana działalność edukacyjna w oparciu o podstawę programową. Realizowanie celów i zadań ujętych w planach miesięcznych.

Grupy I i II – odpoczynek, słuchanie bajek, muzyki relaksacyjnej.

12:50 – 13:00

Grupy III – VII – ćwiczenia utrwalające wiadomości z zajęć edukacyjnych, zabawy podejmowane z inicjatywy dzieci; zabawy w kącikach zainteresowań, spacery i wycieczki, zabawy zorganizowane i swobodne w ogrodzie przedszkolnym.

Czynności porządkowe, zabiegi higieniczne, przygotowania do obiadu.

13:00 – 13:30 Obiad.
 IV. 14:00 – 17:00 Rozchodzenie się dzieci, rozmowy indywidualne z rodzicami.

Zabawy i gry dydaktyczne, stolikowe, zabawy w ogrodzie przedszkolnym, praca wyrównawcza, indywidualna, zabawy dowolne według zainteresowań, omówienie z dziećmi wydarzeń dnia, zabawy wyciszające