Projekt patriotyczny „Jestem Polką, jestem Polakiem”

W ubiegłym tygodniu odwiedził nas dziadek jednego z przedszkolaków  – pan Longin Skalec  z  recitalem pieśni patriotycznych połączonym z  pogadanką historyczną . Pan Skalec zachwycił wszystkich między innymi „Ułanami” zaśpiewanymi przepięknym barytonem.

W czwartek i piątek odbyły się uroczyste akademie dla grup III, IV, V, VI i VII . Były podsumowaniem dotychczasowych naszych działań w ramach realizacji projektu patriotycznego. Dzieci zaśpiewały razem z Królem Maciusiem I hymn przedszkola, zatańczyły  „Krakowiaka”, przedstawiły inscenizację o Lechu, Czechu i Rusie oraz o Józefie Piłsudskim, a na zakończenie wszyscy obejrzeli prezentację multimedialną o symbolach narodowych i historii odzyskania przez Polskę niepodległości. Po akademii rodzice pomogli w wykonaniu rozet narodowych, którymi dzieci mogły ozdobić galowe stroje.

Dzieci z całego przedszkola otrzymały dyplomy za udział w projekcie,  a dzięki Centrum Inicjatyw Lokalnych grupy starsze otrzymały książeczki z serii „Mały Patriota”.

Realizacja projektu z okazji stulecia  Polski Niepodległej zakończona, ale sądzimy, że w pamięci wszystkich nas na długo pozostanie pięknie wspólnie odśpiewany hymn Polski .

Izabela Kowalska

Małgorzata Misiorna – Skalec