Muzyczne spotkania z Panem Lupą – „Rozśpiewane ranczo”

W naszym przedszkolu rozpoczął się cykl koncertów edukacyjnych Państwa Ciekawskich pt.: „MUZYCZNY ROZKŁAD JAZDY czyli Pan Lupa i przyjaciele w poszukiwaniu dźwięków”.

Poprzez koncerty edukacyjne w prosty i atrakcyjny sposób grupa artystów przybliża dzieciom elementarne zagadnienia dotyczące muzyki i ukazuje, jak ważną rolę pełni ona w życiu człowieka. Nawiązują do treści podstawy programowej poruszając tematy: kultury Polski, ekologii i przyrody czy relacji rodzinnych i społecznych. Spoiwem łączącym te wszystkie tematy jest muzyka grana na żywo. Podczas koncertów z powodzeniem wykorzystywane są nowoczesne technologie, jednak podstawową cechą ich cechą jest prostota przekazu.

Każdy z koncertów to wycieczka w kolejne nieoczywiste miejsce. Muzyczne podróże są zapoznawaniem z nowymi instrumentami, przeżywaniem niezwykłych przygód i wspólnym szukaniem dźwięków tam, gdzie pozornie ich nie ma. W pełnych dowcipu perypetiach Pana Lupy i jego kompanów dzieci dowiedzą się, że muzyka obecna jest wszędzie w otaczającym ich świecie. W przedstawieniach prezentowane są instrumenty z wielu rodzin oraz różnorodne style muzyczne. Przede wszystkim szczególny nacisk położony jest na interaktywną formę, włączanie dzieci do wspólnego śpiewania i rozwiązywania dźwiękowych zagadek.

Izabela Kowalska