Festyn sportowy

SPORTOWY FESTYN RODZINNY

„RUCH TO ZDROWIE”

6.06.2014r.

Tradycją w naszym Przedszkolu jest organizowanie w czerwcu  Tematycznego Festynu Rodzinnego.

Zgodnie z polityką oświatową Ministerstwa Edukacji Narodowej –„Rok szkoły w ruchu” promującą aktywność i zdrowy tryb życia, w tym roku festyn odbędzie się pod hasłem „Ruch to zdrowie”.

Tworzymy warunki do kształtowania i rozwijania zachowań prozdrowotnych, poprzez propagowanie zdrowego stylu życia, dbałości o bezpieczeństwo własne i innych oraz organizowanie aktywności fizycznej.

Realizujemy projekt szwajcarsko – polski „Zachowaj Równowagę” i ubiegamy się o certyfikat Przedszkola Przyjaznego Żywieniu i Aktywności Fizycznej.

Adresatami naszego Rodzinnego Festynu są przede wszystkim dzieci uczęszczające do naszego przedszkola, ich rodzice, znajomi, a także nasi absolwenci i dzieci nowo przyjęte wraz z rodzinami. Brama ogrodu jest zawsze otwarta dla mieszkańców osiedla, którzy wspólnie z nami chcą aktywnie spędzić czas wolny. Pragnąc uhonorować naszą długoletnią tradycję organizowania Festynów Rodzinnych, zwróciliśmy się z prośbą do Wielkopolskiego Kuratora Oświaty w Poznaniu o objęcie Honorowym Patronatem naszego Sportowego Festynu organizowanego w tym roku. Taki patronat byłby wyróżnieniem i zwieńczeniem naszych działań prozdrowotnych, a jednocześnie podziękowaniem dla wszystkich ludzi i instytucji zaangażowanych w jego organizację i przebieg.

Cele festynu:

– promowanie aktywnego wspólnego spędzania czasu wolnego dzieci z rodzicami,

– integracja dzieci z rodzicami i rodziców z dziećmi poprzez udział w zabawach sportowych oraz włączenie nowo przyjętych dzieci do przedszkola (od września 2014 r.),

– włączenie rodziców w organizowanie aktywnego wypoczynku,

– dostarczenie dzieciom okazji do wspólnej zabawy i nawiązywania nowych przyjaźni,

– przyjemne spędzenie czasu na wspólnej zabawie,

– bezpieczne korzystanie ze wspólnych miejsc zabaw i atrakcyjnych urządzeń,

– nabywanie ogólnej sprawności, zwinności i wytrzymałości fizycznej.

Przebieg Sportowego Festynu Rodzinnego „Ruch To Zdrowie”

1.            Powitanie przybyłych rodziców, dzieci i gości przez Panią Dyrektor.

2.            Zapoznanie gości z przebiegiem i regulaminem festynu– przez osobę prowadzącą.

3.            Zaprezentowanie się grup w przemarszu po terenie ogrodu.

4.            Rozgrzewka przy muzyce.

5.            Zaproszenie wszystkich do wspólnej zabawy i przystąpienia do przygotowanych konkurencji:

– slalom z przeszkodami,

– przejście z szarfami na nogach,

– „strzelam gola”,

– „nawlekanie korali”,

– rzut piłką do kosza,

– skok w dal,

– ping – pong,/2 profesjonalne stoły/,

-„ mały hokej”,

– skoki na dużej trampolinie,

– „łyżeczka i piłeczka”,

6.          Podziękowanie wszystkim za wspólnie spędzony czas.

7.            Zakończenie festynu.

8.            Prace porządkowe w ogrodzie przedszkolnym.

SPORTOWEGO FESTYNU RODZINNEGO

„RUCH TO ZDROWIE”

1.            Sportowy Festyn Rodzinny ”Ruch To Zdrowie” odbywa się na ogrodzonym terenie ogrodu przedszkolnego przylegającego do budynku Przedszkola nr 35 w Poznaniu.

2.            Czas trwania festynu przewidziano od godziny 17.00 do godziny 19.00.

3.            Podczas trwania festynu obowiązuje również Regulamin Ogrodu Przedszkolnego (tablica informacyjna).

4.            Opiekę nad dziećmi sprawują rodzice.

5.            W razie wystąpienia nieprzewidzianych niepokojących sytuacji należy powiadomić Dyrektora przedszkola lub organizatorów festynu.

6.            Po zakończeniu Festynu Rodzinnego organizator ma obowiązek uporządkować miejsce gdzie odbywała się impreza.

Policję i Straż Miejską  powiadomiono  o odbywającym się Festynie Rodzinnym.