Dzień bez zabawek

We wtorek, 9 marca 2021r, w naszym przedszkolu stało się coś bardzo dziwnego – w sali maluszków zniknęły z półek wszystkie zabawki, a w pozostałych na półkach z zabawkami pojawiły się znaki zakazu. Maluszki postanowiły zamienić się w detektywów i poszukać jakichś śladów zabawek, natomiast dzieci z pozostałych grup doskonale znają znaczenie znaku zakazu i dzielnie go przestrzegały. Okazało się, że w tym dniu wszystkie zabawki z przedszkola mają dzień na ich przegląd i naprawę. W każdej sali pojawiało się to samo pytanie : czym w takim razie będziemy się bawić? I wtedy panie wniosły mnóstwo kartonów, pudełek, butelek, wstążek, sznurków, rolek po papierze, opakowań po jogurtach. W każdej grupie praca przy produkcji własnych zabawek przebiegała w dużym skupieniu, zaangażowaniu i spontanicznej radości. Dzieci wykazały się dużą kreatywnością podczas tworzenia zabawek z recyklingu. Powstały pojazdy, instrumenty muzyczne, lornetki, samoloty, aparaty fotograficzne i wiele innych ciekawych zabawek.

Efekty tych dziecięcych działań możecie Państwo obejrzeć poniżej.

M.Heigelmann

(zdjęcia : nauczycielki )